Piłka Nożna

Sergio Ramos zostaje `` najbrudniejszym obrońcą '' po pobiciu rekordu wszechczasów La Liga dla czerwonych kartek

Wspaniały lider, fantastyczny środkowy obrońca i niekwestionowany talizman na Santiago Bernabeu, Sergio Ramos był przez lata jednym z najważniejszych trybików w ustawieniu Realu Madryt. Jego popularność nie ma sobie równych, co również wyjaśnia ogromną wypłatę, którą losuje co tydzień. Ale podczas gdy Madridistas wita go jako swojego prawdziwego lidera, Ramos ma stronę, która od czasu do czasu przesłania jego występ.

Celowy czy nie, jego walka ręką z Mohammedem Salahem podczas finału Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Liverpoolowi w zeszłym sezonie wywołała ogromną reakcję wśród kibiców na całym świecie. Wydaje się, że dla kapitana z Madrytu zwycięstwo - nie tylko mecz, ale każdy pojedynek - jest wszystkim. A ci, którzy widzieli go w akcji, zgodziliby się, że Hiszpan nie ma nic przeciwko zabrudzeniu rąk, dosłownie przy wielu okazjach.

Sergio Ramos zostaje The

Świadczy o tym niedawne spotkanie Los Blancos w La Liga z Gironą. O ile porażka Realu 1: 2 z najmniej uprzywilejowanym klubem była zaskoczeniem, to czerwona kartka Ramosa w 90. minucie oznaczała dalszą zagładę. Środkowy obrońca Madrytu otrzymał żółtą kartkę za piłkę ręczną w polu karnym, co skutkowało karą dla gości w 64. minucie.

Po 20 minutach wyrównywania gry, Girona wyszła na prowadzenie po pięknym uderzeniu Portu. Gospodarze tracili bramkę, a kibice gospodarzy otrzymali kolejny cios w 90. minucie, kiedy Ramos otrzymał drugą żółtą kartkę za wyrzucenie Cristhiana Stuaniego z Girony w kolejnym złym i niechcianym faulu.

Dzięki czerwonej kartce Ramos zapisał swoje nazwisko w podręcznikach historii do rekordu La Liga, którego nie będzie mógł w najbliższym czasie zapomnieć. Dzięki swoim najnowszym wybrykom Ramos ma teraz 20 czerwonych kartek na swoim koncie w lidze hiszpańskiej - większość według dowolnego piłkarza La Liga. Został także jedynym graczem Realu Madryt, który do tej pory otrzymał 25 czerwonych kartek w swojej karierze.

Jeśli jego czerwona kartka sprawiła, że ​​Real Madryt był sfrustrowany, komentarze Ramosa po meczu dodatkowo pokazały jego wadliwe rozumienie gry. `` Patrząc na wynik, kłamałbym, gdybym powiedział, że nie forsowałem, nie chodzi o to, aby lekceważyć przeciwnika ani myśleć, że seria się skończyła, ale w piłce nożnej musisz podejmować trudne decyzje '', Real Powiedział kapitan Madrytu.