Piłka Nożna

Wszystkie oczy skierowane były na Neymara z Brazylii ostatniej nocy, ale to Eden Hazard zapisał się w historii Belgii

Noc, w której teatralność brazylijskiej gwiazdy Neymara Jr była bardzo szczegółowo analizowana, kapitan Belgii Eden Hazard poprowadził swój kraj do półfinału Pucharu Świata, pokonując pięciokrotnych mistrzów Brazylii 2-1 w końcowym spotkaniu na Kazan Arena. . To był genialny i ekstrawagancki pokaz Czerwonych Diabłów z Hazardem w centrum wszystkiego, co dla nich pozytywne.

Wszystkie oczy skierowane były na Brazylię

Samobójcza bramka Fernandinho dała Belgii prowadzenie, którą później podwoił Kevin De Bruyne z perfekcyjnie skierowanego strzału w dalszy róg bramki Alissona Beckera. Naród europejski wszedł do przerwy z dwoma bramkami, aż Renato Augusto zmniejszył o połowę deficyt w 76. minucie, ale to nie wystarczyło, ponieważ nadzieje Brazylii na mistrzostwa świata zakończyły się rozczarowaniem.

W szczególności dla Neymara był to mecz piłkarski, w którym cały kraj miał nadzieję, że uda mu się stworzyć godny talizman występ. Ale pod koniec niektórzy fani byli we łzach. Naród Ameryki Południowej wszedł do turnieju z wiarą i optymizmem, a powrót Neymara do pełnej sprawności sprawił, że cały naród znów uwierzył. Jednak, podobnie jak w całej kampanii, warsztat sceniczny Paris-Saint Germain był głównym tematem gry.

Mówiąc o kontrastowych pokazach, belgijski odpowiednik Neymara, Hazard, śpiewał przez cały wieczór w Kazaniu. Menedżer Roberto Martinez dał Marouane Fellaini start w środkowej pomocy obok Axela Witsela, a Kevin De Bruyne był preferowany do gry w ataku obok Romelu Lukaku i Hazarda. Mężczyzna z Chelsea fantastycznie współgrał ze swoimi byłymi kolegami z drużyny i stworzył własną, atakującą klasę mistrzowską. To był występ, który dał porównania z bezproblemowym, błyskotliwym występem Zinedine'a Zidane'a przeciwko temu samemu przeciwnikowi w 2006 roku. Jeśli będzie kontynuował z tym samym talentem i geniuszem, turniej Hazarda może zakończyć się zdobyciem przez niego najdroższego posiadania w grze, Pucharu Świata .