Piłka Nożna

5 najbardziej upokarzających porażek w historii piłki nożnej, które sprawiły, że żałowaliśmy przegranej drużyny

Piłka nożna, prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych sportów na całym świecie, ma tendencję do zbliżania ludzi bez względu na ich rasę, kulturę czy kraj. Niezależnie od tego, czy chodzi o świętowanie zwycięstwa, czy opłakiwanie porażki, ta piękna gra nadal wywołuje u fanów emocje jak żadne inne.

Od klubowej piłki nożnej po arenę międzynarodową, sport ten znalazł zwolenników na całym świecie. Może pozostawić fanów ze łzami w oczach z powodu porażki i sprawić, że wyskoczą ze swoich miejsc w zwycięstwie. Choć nadal dostarcza rozrywki kibicom, piłka nożna, jako sport, była również doskonałą platformą dla ludzi do przezwyciężenia skromnych początków i znalezienia celu w życiu.

Najbardziej upokarzające porażki w historii piłki nożnej, które sprawiły, że żałowaliśmy przegranej drużyny © Netflix

gdzie mogę kupić liofilizowaną żywność

Ale pomimo wszystkiego, co w tym dobrego, piłka nożna, o czym była świadkiem przez lata, może być czasami okrutna.

Podczas gdy zwycięzcy na boisku są wychwalani i celebrowani za ich wyczyny, przegrywający zespół często spotyka się z krytyką i znajduje się w najniższym punkcie upadku. W kilku przypadkach zauważono, że upokorzenie przegranej pozostawia przegranych graczy i ich fanów we łzach.

Wracając do tych trudnych czasów, oto 5 najbardziej upokarzających porażek w historii piłki nożnej, które sprawiły, że wszyscy współczuli przegranej drużynie:

Holenderska walka o Hiszpanię (5-1)

Hiszpania pokrzyżowała wyzwania prężnej Holandii w zaciętym finale, aby wygrać upragnione Mistrzostwa Świata FIFA w 2010 roku. Jednak cztery lata później panujący mistrzowie nie wiedzieli, co Holendrzy dla nich zaplanowali, kiedy walczyli o rogi. starcie fazy grupowej na Mistrzostwach Świata 2014.

Stefan de Vrij próbował wśliznąć się do Diego Costy i dał Hiszpanom wczesną karę, którą wykorzystał Xabi Alonso, by wyprowadzić ich na prowadzenie. Ale przewaga obrońców nie mogła trwać długo, ponieważ Robin van Persie strzelił 15-jardową pętlę głową, wyrównując przebieg meczu na 1-1.

W drugiej połowie Arjen Robben po raz pierwszy w meczu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Wkrótce De Vrij znalazł pewne odkupienie za swój błąd w pierwszej połowie, po trafieniu głową na wynik 3-1 dla Holandii. Później Van Persie i Robben strzelili swoje drugie gole w tym meczu, opuszczając Hiszpanię z czerwoną twarzą na 5-1 - najgorsze w historii okaleczenie zadane na mundialu panującym mistrzom i najgorsza porażka odniesiona przez Hiszpanię od 51 lat.

Stoke Leave Liverpool z czerwoną twarzą (6-1)

25 maja to data, która pozostaje bliska Liverpoolowi i jego kibicom. Czemu nie? Tego samego dnia Liverpool pokonał Borussię Monchengladbach, aby wygrać Puchar Europy w 1977 roku i pokonał AC Milan, wygrywając Ligę Mistrzów w 2005 roku.

Ale, podczas gdy 25 maja to data zapisana w pamięci każdego kibica Liverpoolu, 24 maja to data, którą starali się wymazać ze zbiorowego sumienia.

W tym dniu The Reds rozegrali tylko trzy mecze ze współzawodnictwem. Pokonali Arsenal 2-1 w 1947 roku. Tottenham Hotspur zostali pokonani 3: 1 w 2009 roku. W 2015 roku udali się do Stoke City, aby przeżyć upokorzenie, które pozostaje solą w bogatej spuściźnie klubu. Stoke strzelił pięć goli w pierwszej połowie dzięki Mame Biram Diouf, który strzelił dwie bramki, Jonathanem Waltersem, Charliem Adamem i Stevenem Nzonzi.

Steven Gerrard, który grał w swoim ostatnim meczu, strzelił gola pocieszenia w 70. minucie, ale na próżno, bo szesnaście minut później Peter Crouch strzelił 6-1. Wszystko, co mogło pójść nie tak, poszło źle dla Liverpoolu.

Ponury koniec sezonu, w którym po ekscytującym pojedynku o tytuł z poprzedniego roku, the Reds wypadli z czołowej czwórki, przegrali w półfinałach zarówno Pucharu Ligi, jak i Pucharu Anglii i nie zdołali wyjść poza mistrzów. Faza grupowa ligi i pierwsza runda pucharowa Ligi Europy.

Niemcy Steamroll Brazil (7-1)

Organizacja mistrzostw świata często dawała narodowi piłkarskiemu dodatkową przewagę. Pasja i ogromna liczba kibiców domowych działa jako źródło inspiracji i motywuje zespół do pokonywania przeciwników. Prawdopodobnie tak czuła się reprezentacja Brazylii, gdy w półfinale Mistrzostw Świata 2014 walczyła rogami z Niemcami.

Ale ku przerażeniu kibiców gospodarzy Niemcy wybrali obronę Brazylii, strzelając cztery gole w zaledwie sześć minut. Thomas Mueller otworzył wynik w 11. minucie, zanim Miroslav Klose (23 min.), Toni Kroos (24 min., 26 min.) I Sami Khedira (29 min.) Znaleźli się za bramką, dając Niemcom prowadzenie 5-0 na połowa czasu.

W drugiej połowie Niemcy, biorąc pod uwagę ich niewiarygodną przewagę, nieco się odprężyli. Ale Andre Schurrle nie dał gospodarzom wytchnienia, gdy w ciągu 10 minut strzelił dwa gole, dzięki czemu wynik na tablicy wskazywał 7: 0. Bramka Oscara w 90. minucie była jedynym pocieszeniem dla Brazylii, która ostatecznie przegrała 7: 1 - ich największa porażka w międzynarodowym meczu od 1920 roku.

przeceniony sprzęt kempingowy blisko mnie

USA Kobiety Demolish Tajlandia (13-0)

Upokarzające porażki nie ograniczają się tylko do męskiej piłki nożnej. Jak się okazało, 11 czerwca reprezentacja kobiet Tajlandii była świadkiem swoich najgorszych momentów w międzynarodowej piłce nożnej, podczas poturbowania z rąk szalejącej drużyny Stanów Zjednoczonych Ameryki (USA) na Mistrzostwach Świata FIFA Kobiet 2019.

Alex Morgan otworzył wynik dla drużyny USA świetnym finiszem w 12. minucie. Rose Lavelle znalazła się za bramką w 20. minucie, a Lindsey Horan w 32. minucie strzeliła trzeciego gola dla swojej drużyny, gdy Australia prowadziła 3: 0 w przerwie. Druga połowa okazała się zbyt kosztowna dla drużyny z Tajlandii, która przed końcowym gwizdkiem straciła aż 10 bramek.

W tym, co okazało się absolutną demolką, Alex Morgan strzelił pięć bramek po dwa gole dla Lavelle i Samanthy Mewis, ponieważ Horan, Megan Rapinoe, Mallory Pugh i Carli Lloyd również widzieli swoje nazwiska w tabeli punktacji.

W niezapomniany dzień dla Tajlandii drużyna USA przypieczętowała zwycięstwo 13-0 - największy margines zwycięstwa w historii Mistrzostw Świata FIFA (mężczyzn i kobiet).

darmowy kemping w północnej Kalifornii

Australia Decimate American Samoa (31-0)

Uważane za jedną z najsłabszych drużyn piłkarskich na świecie, Samoa Amerykańskie nigdy nie miało szans z Australią w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata FIFA 2012. Jednak 11 kwietnia 2001 roku to, co ostatecznie wydarzyło się na Międzynarodowym Stadionie Sportowym w Coffs Harbour, było niczym innym jak masakrą.

W tym, co okazało się absolutną demolką, Australia, mimo wystawienia dość miernej drużyny, rozerwała obronę opozycji na kawałki. Po pierwszych dziewięciu minutach bezbramkowego Con Boutsianis dał Australii prowadzenie, zdobywając bramkę w 10. minucie. Dwie minuty później Archie Thompson wywalczył dla Australijczyków 2: 0. A reszta to historia.

Thompson zakończył mecz z oszałamiającą liczbą 13 bramek, co stanowi międzynarodowy rekord, obok Davida Zdrilica, który strzelił osiem, co pomogło Australii w wygraniu 31: 0 - największej przewagi wygranej, jaką kiedykolwiek odnotowano w międzynarodowym meczu.

Wynik był taki, że zapoczątkował zmianę zasad w międzynarodowej piłce nożnej, ponieważ FIFA wprowadziła rundę eliminacyjną w Oceanii, aby ponownie uniknąć takiego upokorzenia drużyny.